top of page

Велика вечірня з Божественною літургією та чин Великого освячення води в Навечір‘я Богоявлення

  • Фото автора: monastyr info
    monastyr info
  • 18 січ. 2023 р.
  • Читати 1 хв

У Хрещенський святвечір, після літургії, в храмах здійснюється Велике освячення води. Водосвяття називається Великим через особливу урочистість обряду, наскрізь пройнятого спогадом євангельських подій, що стали не тільки першообразом таємничого омивання гріхів, але і дійсним освяченням самого єства води через занурення в неї Бога у плоті. Вода ця називається агіасма, або просто хрещенська вода.


Під впливом Єрусалимського уставу з 11 – 12 століття водосвяття відбувається два рази – і у Хрещенський святвечір, і безпосередньо у свято Богоявлення. Освячення в обидва дні проходить однаковим чином, тому вода, освячена у ці дні, нічим не відрізняється.


Є благочестива традиція кропити в цей день хрещенською водою своє житло, співаючи тропар Богоявлення. Святу воду весь рік вживають натщесерце в невеликих кількостях, зазвичай разом зі шматочком просфори, «щоб силу, здоров’я підкріпляючу, хвороби зцілюючу, демонів проганяючу і всі ворожі навіти відвертаючу змогли ми отримати від Бога».


Під час недугів або нападів злих сил пити воду можна і потрібно, не вагаючись, у будь-який час.


Особливою властивістю святої води є те, що, додана навіть у невеликій кількості до води звичайної, вона передає благодатні властивості і їй, тому в разі нестачі святої води її можна розбавити простою.


Не можна забувати, що освячена вода – це церковна святиня, яка вимагає до себе побожного ставлення. При належному зберіганні свята вода не псується багато років. Зберігати її слід в окремому місці, краще поруч із домашнім іконостасом.



  • alt.text.label.Facebook

©2022 від Свято-Михайлівський Видубицький чоловічий монастир. Створено за допомогою Wix.com

bottom of page