Всенічне бдіння перед святом Воздвиження Хреста Господнього
- monastyr info
- 26 вер. 2022 р.
- Читати 2 хв
Під час Всенічного бдіння з нагоди свята відбувається чин Воздвиження Хреста, який символічно нагадує нам про подію знайдення Хреста Господнього у Єрусалимі і звершене тоді Патріархом піднесення святині перед народом, який поклонявся Животворчому Древу. Водночас цей чин нагадує нам, що Син Божий зійшов з Небес і, як пише апостол Павло у Посланні до Филип’ян, «будучи образом Божим, не вважав за захват бути рівним Богові‚ але принизив Себе Самого, прийнявши образ раба, зробившись подібним до людей, i з вигляду став як чоловік; упокорив Себе, був слухняним аж до смерти, і смерти хресної» (Флп. 2:6-8).
Від найвищого Престолу Небесного Син Божий сходить не лише на землю, але через хрест сходить навіть до найглибшого пекла, і зруйнувавши його владу – відтак підноситься найвище, і кличе до цього піднесення усіх нас. Тож заклик свята Воздвиження до кожного – наслідувати Спасителя, шляхом усвідомленого самообмеження і смиренного уповання на Бога, шляхом самозречення і жертовної любові пройти крізь бурхливе життєве море світу цього, який потопає у гріху – до тихого пристановища блаженного вічного життя; звільнившись від пекла найглибшого – піднестися до Небесних Осель.
У ці дні свята ми поклоняємося хресту Господньому, водночас прославляючи Воскресіння Спасителя. Поклавши на себе знак хреста ми схиляємося до землі перед Животворчим Древом і Розіп’ятим на ньому, засвідчуючи своє смирення – і тому стаємо причасниками Христового Воскресіння, підводячись від землі до неба.
«Хресту Твоєму поклоняємось, Владико, і святеє Воскресіння Твоє славимо» – цими словами і символічними діями, які їх супроводжують, ми сьогодні особливо засвідчуємо нашу віру, яка воістину є не дурманом, що лиш тимчасового загашує біль та страждання в цьому світі, але яка справді лікує нас, звільняє від влади зла, знищуючи саму причину болю та страждань.
Силою Чесного і Животворчого Хреста Твого Господи Ісусе Христе, Боже наш, помилуй і спаси нас! Амінь.